Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie dla uczennicy z Porąbki Uszewskiej

Agnieszka Koloch kl. 4

Pomimo trwającej pandemii uczniowie naszej szkoły  nie rezygnują z realizacji swoich pasji. Wbrew utrudnieniom, które wynikają z przyjętych obecnie zdalnych metod nauczania, chętnie rozwijają umiejętności plastyczne podejmując nowe wyzwania, co owocuje sukcesami na skalę krajową.

Agnieszka Koloch – uczennica kl. IV –  zwyciężyła w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka –  z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka obchodzonego corocznie 20 listopada.

Zadanie, jakie postawiono uczestnikom konkursu, polegało na przygotowaniu pracy plastycznej w dowolnej technice i formacie, ilustrującej  prawa przysługujące dzieciom.  Na konkurs wpłynęło ponad 3 tysiące dzieł, z około 700 szkół z terenu całej Polski. Jury przyznało w I kategorii tytuł zwycięzcy naszej uczennicy.

Jesteśmy dumni, że Agnieszka promuje szkołę w Porąbce Uszewskiej na poziomie ogólnopolskim.  W imieniu całej naszej społeczności składamy serdeczne gratulacje. (DPP)

Więcej informacji na temat konkursu oraz galeria nagrodzonych plac znajduje się pod linkiem: