Wycieczka do Krosna i Karpackiej Troi

dav

Wycieczka do Krosna - miasta szkła i Karpackiej Troi - skansenu archeologicznego

Uczniowie klasy 7a i 7b mieli okazję zwiedzić kilka ciekawych miejsc oraz wziąć udział
w atrakcyjnych warsztatach. W centrum dziedzictwa szkła, w Krośnie, dowiedzieli się na czym polega tworzenie szkła oraz wysłuchali historii jego produkcji. Następnie sami spróbowali dekoracji szkła oraz wybijali medaliony w szkle. Była to dla nich doskonała zabawa. Kolejnym ciekawym miejscem były krośnieńskie podziemia. Tutaj podziwiali wyszukane wzory rzeźb szklanych. Najbardziej pasjonujące okazały się naczynia – zastawa wykonana ze szkła uranowego (w galerii można je zobaczyć w kolorze mocno zielonym). Dowiedzieli się, że znikoma ilość uranu dodana do szkła w celu jego zabarwienia nie jest szkodliwa dla naszego zdrowia, choć może to w nas budzić wątpliwości. Z Krosna pojechali do Trzcinicy,do Karpackiej Troi – skansenu archeologicznego. Wszyscy poczuli się jak Słowianie z epoki brązu….
Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego wyjazdu.